Jak oszczędzać baterię w telefonie? 0

Smartfony pochłaniają olbrzymie ilości energii. Każdemu użytkownikowi zależy na tym, żeby telefon był zawsze pod ręką i można było z niego skorzystać w dowolnej chwili. Nie zawsze istnieje możliwość podładowania telefonu. Nie chodzi o brak dostępu do energii elektrycznej, bo na rynku dostępne są ładowarki solarne, czasami zdarza ci się zapomnieć powerbanku albo go nie masz. Co w takiej sytuacji? Jak oszczędzać baterię w telefonie?

Wyłącz aplikacje w tle

Social media, nawigacja, czy aplikacje z filmami lub grami to po prostu pożeracze energii. Nie korzystasz z jakiejś aplikacji? Sprawdź, czy nie działa w tle. Aplikacje „w tle” również pobierają energię. Jak oszczędzać baterię w telefonie? Wyłącz programy, które działają w tle.

Włącz tryb oszczędzania energii

Prawie wszystkie telefony mają w ustawieniach tryb oszczędzania energii. Jest to świetny sposób jak oszczędzać baterię w telefonie. Wystarczy po prostu włączyć tryb. Korzystanie ze smartfona nie jest w żaden sposób ograniczone. Masz dostęp do internetu, ale powiadomienia są wyłączone albo opóźnione, aplikacje w tle nie pobierają energii, a zawartość niektórych (np. e-mail) nie jest odświeżana.

Włącz automatyczną jasność

Rozjaśniony maksymalnie ekran to prawdziwy złodziej energii. Przyciemniony ekran jest niewygodny w korzystaniu. Trzeba także wysilać wzrok, ponieważ na ekranie widać bardzo mało. Jak oszczędzać baterię w telefonie? Włącz tryb automatycznej jasności. Smartfon sam zdecyduje jaka jasność będzie optymalna w danych warunkach i przy okazji zaoszczędzi energię.

Włącz funkcję wygaszania ekranu

Nie korzystasz z telefonu, a telefon leży i ekran „świeci”. Czy wiesz, że w ten sposób na darmo zużywasz energię w telefonie? Efekt — szybsze rozładowywanie baterii. Jak oszczędzać baterię w telefonie? Włącz funkcję wygaszania ekranu. Czas, kiedy ekran ma przejść w stan uśpienia, określasz sam. Waha się między 10 s-10 min. Jest to bardzo dobry sposób oszczędzania energii. Ekran nie zużywa energii, a potrzebne aplikacje działają, powiadomienia przychodzą też bez opóźnień.

Wyłącz WiFi i sieci komórkowe

Nie potrafisz znaleźć funkcji oszczędzania energii? Odetnij dostęp do internetu. Stały dostęp do sieci to morze pochłanianej energii. Jesteś w sytuacji podbramkowej? Musisz utrzymać baterię na odpowiednim poziomie przez jakiś czas? Wyłącz WiFi i sieci komórkowe, znacząco obniżysz zużywaną energię.

Sposobów na skuteczne oszczędzanie energii w telefonie jest wiele. Znajdź najlepszy dla siebie i ciesz się nieprzerwanym dostępem do smartfona.

Komentarze do wpisu (0)

ecogadget fb  ecogadget twitter  Ecogadget LinkedIn  Ecogadget Pinterest  Ecogadget Google Plus  Ecogadget Youtube  Ecogadget Instagram

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl