Strona główna
Gadżety
Tutaj jesteś

Jaka włóczka nie gryzie?

1 czerwca, 2024 Jaka włóczka nie gryzie


Chcesz, aby własnoręcznie wydziergana odzież była przyjemna w dotyku? W takim razie rozpocznij pracę od wyboru włóczki, która nie będzie drapać ani podrażniać skóry. Sprawdź, czy istnieje włóczka, która nie gryzie oraz dowiedz się, jak znaleźć odpowiednią.

Czy każdy rodzaj wełny gryzie?

Wełna to naturalne włókno pochodzenia zwierzęcego. Wielu osobom może kojarzyć się z grubymi, drapiącymi swetrami, które są ciepłe, ale jednocześnie mało wygodne. Całe szczęście, nie musi tak być. Jak to? Pod pojęciem wełny kryje się wiele włóczek o odmiennych właściwościach, które wykonano z włosia różnych zwierząt. 

Wełniana włóczka, która nie gryzie jest dostępna w sklepie WełnaBawełna. Do tej kategorii zaliczamy przede wszystkim wełnę:

  • merino – jest cieńsza od wełny owczej, dlatego cechuje się wyjątkową miękkością,

  • alpaka – nie tylko przyjemna w dotyku, ale też bardzo lekka,

  • kaszmir – jeden z najdroższych rodzajów wełny, o niezwykle gładkiej strukturze.

Jeśli stawiasz na tradycyjną wełnę, możesz zdecydować się za to na włóczki z domieszką włókien syntetycznych, takich jak poliamid. Dzięki temu będzie trwalsza, a przy tym przyjemniejsza w dotyku.

Włóczka, która nie gryzie, czyli jaka?

Włóczki idealne do wykonania dzierganych ubrań to nie tylko wełna. Do wyboru masz znacznie więcej surowców, które będą charakteryzować się wspaniałym wyglądem, a przy okazji zatroszczą się o Twoją delikatną skórę. Włóczka, która nie gryzie od WełnaBawełna to również:

  • bawełna – lekka, o gładkiej strukturze,

  • bambus – idealny do skóry wrażliwej, dobrze przepuszcza powietrze,

  • jedwab – sprężysty i delikatny dla skóry,

  • len – nabiera miękkości podczas noszenia i prania.

Do gryzących włóczek nie zaliczają się zwykle surowce syntetyczne. Mogą one jednak wywoływać podrażnienia u osób ze skłonnością do alergii.

Dlaczego niektóre włóczki gryzą?

Odzież powinna nie tylko atrakcyjnie wyglądać, ale zapewniać również jak największy komfort noszenia. Duma z samodzielnie wykonanego swetra może być bowiem nieco mniejsza, kiedy okaże się, ze materiał jest gryzący. Co za to odpowiada?

  • grubość włókien – większa grubość zmniejsza elastyczność, co może powodować uczucie szorstkości,

  • struktura – niektóre rodzaje włóczek (zazwyczaj wełnianych) posiadają łuskowatą strukturę, która drapie skórę,

  • sposób produkcji – dodatki chemicznych substancji czasami działają drażniąco,

  • naturalne właściwości surowca – niektóre włókna są twardsze, a przez to szorstkie.

Co ważne, istnieją metody obróbki, które wygładzają materiał. Należy do nich m.in. merceryzacja. Włóczki tego typu oferuje WełnaBawełna.

Sposoby na gryzące tkaniny

Czy gryzący sweter już zawsze taki pozostanie? Możesz zastosować proste triki, takie jak mrożenie lub moczenie ubrań w odżywce do włosów, aby zmiękczyć tkaninę. Nie zapomnij, że najważniejsza jest trwałość surowca, która jest gwarancją wieloletniego użytkowania. Dlatego zajrzyj do sklepu WełnaBawełna. Bogaty wybór włóczek z całego świata zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Dzięki nim zrealizujesz każdy projekt.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ecogadget.pl

Cześć, jestem Marcin Szczepanik, jestem specjalistą ds. technologii i pasjonatem gadżetów, który z pasją dzieli się wiedzą na ecogadget.pl Moja fascynacja elektroniką, grami, technologią i nowoczesnymi rozwiązaniami IT trwa już od wielu lat, a moje doświadczenie w tej dziedzinie pozwala mi na dogłębne zanurzenie się w świecie innowacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wygoda w podróży
czystość w kamperze
Innowacyjne etykiety

Jesteś zainteresowany reklamą?