Jaki powerbank wybrać?

0

Jaki powerbank wybrać?

Zasilanie telefonu jest bardzo ważną kwestią. Nie zawsze posiadamy dostatecznie dużo czasu, żeby podłączyć go pod ładowarkę. Dużym komfortem w takich sytuacjach jest posiadanie powerbanku. Jest to zewnętrzny rodzaj urządzenia, który ładuje telefon bez potrzeby podłączania go do prądu sieciowego. Na rynku dostępnych jest wiele „zewnętrznych ładowarek”. Jaki powerbank wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie tego urządzenia.

 

Pojemność

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy kupnie powerbanku jest jego pojemność. Najmniejsze przenośne ładowarki mają pojemność 2000-5000 mAh a największe powyżej 150000 mAh. Jaki powerbank będzie najlepszy ze względu na liczbę mAh? Wszystko zależy od tego jak będzie użytkowany. 

Jeżeli zależy ci na niewielkim urządzeniu, które bez problemu zmieści się w małej torebce lub w kieszeni kurtki, idealny dla ciebie będzie powerbank o mniejszej pojemności. Pamiętaj jednak, że taka ładowarka może posłużyć tylko do 1 lub 2 ładowań smartfona.

Wykorzystujesz kilka urządzeń jednocześnie, udajesz się w daleką podróż lub często musisz podłączać telefon? Pomyśl o powerbanku o większej pojemności. Zajmuje on z pewnością więcej miejsca ale naładujesz nim kilka urządzeń, jego czas działania jest dłuższy i bez problemu wystarczy nawet na najdłuższą podróż. 

 

Wejścia USB

Drugim ważnym kryterium jest ilość wejść USB. To przy ich wykorzystaniu odbywa się cały proces ładowania. Jaki powerbank wybrać biorąc pod uwagę kryterium wejść USB? Wszystko po raz kolejny zależy od twoich potrzeb. Sporadycznie ładujesz swojego smartfona? Wystarczy ci ładowarka z jednym lub dwoma wejściami. Zamierzasz wykorzystywać powerbank do ładowania kilku urządzeń jednocześnie? Zdecyduj się na urządzenie z 3 lub 4 wejściami USB. Tak jak w przypadku pojemności, im więcej wejść USB tym większy rozmiar powerbanka. 

 

Technologia i ekologia

Czy wiesz już jaki powerbank spełnia twoje oczekiwania? Pamiętaj, żeby przy wyborze postawić na technologię i ekologię. Nowoczesne powerbanki mają wiele rozwiązań eko. Jednym z nich są panele słoneczne wbudowane w urządzenie ładujące. Panele pozwalają dodatkowo pozyskiwać energię naturalną z promieni słonecznych, co nie tylko pozytywnie wpływa na czas pracy urządzenia ale także jest przyjazne dla środowiska. Kolejnymi rozwiązaniami, które znacznie ułatwią korzystanie z powerbanku są: wskaźnik energii oraz przycisk włączający i wyłączający. Wskaźnik pokazuje na ile doładowań wystarcza urządzenie, a przycisk włącz/wyłącz pozwoli oszczędzać energię gdy nie korzystamy z urządzenia. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl