Jakie eko gadżety do domu kupić, by być gotowym na awarie? 0

Mieszkanie unplugged

Wydaje nam się, że prąd to coś, co jest dane nam raz na zawsze. Wraz z rozwojem elektryczności i powszechnym do niego dostępem zapomnieliśmy, że czasem może go zabraknąć. I co wtedy? O ile jeszcze mamy w domu świeczki, to jakoś unikniemy ciemności. Ale co w sytuacji, gdy taki stan potrwa długo, nam rozładował się telefon i nie możemy niczego się dowiedzieć? Gdybyśmy tylko mieli naładowany powerbank… właśnie to jeden z gadżetów do domu, który powinno się kupić w pierwszej kolejności. Dzięki dobrej jakości urządzeniu możesz podładować swój telefon, a wybierając mocniejsze modele, nawet komputer czy akumulator w samochodzie. W wielu przypadkach takie rozwiązanie może uratować Twoją nieciekawe położenie. 

By stało się jasno

Brak prądu oznacza też brak światła. O ile masz w domu zapas świeczek i zapałki, poradzisz sobie. Jeśli jednak nie chcesz być zależny od tego, sięgnij po latarki i lampy solarne, które dodatkowo wyposażone są w dynamo. Tego rodzaju gadżety do domu przydadzą się w wielu momentach, a korzystanie z nich jest bezpieczniejsze, niż rozstawianie po domu zapalonych świeczek. Gdy zabraknie prądu, wystarczy kilkadziesiąt razy pokręcić korbką, aby znów zapanowała jasność. To także ekologiczne rozwiązanie, które ogranicza zużycie jednorazowych baterii. W dobie nacisków na większe zaangażowanie w ochronę środowiska, to dobry krok.

Oszczędność w czasach dobrobytu

W chwilach, gdy jednak wszystko działa bez zarzutu, warto zadbać o bezpieczny dom i wprowadzić do niego pewne udogodnienia. Awarie prądu uświadamiają nam, że kiedyś może go zabraknąć na dłużej, dlatego warto zaopatrzyć się w takie gadżety do domu, które będą to źródło oszczędzać. W pierwszej kolejności możesz wymienić wszystkie żarówki na te energooszczędne. W gniazdkach zainstaluj specjalne gniazda, które pozwolą czasowo odłączyć przepływ prądu. Przydaje się to wtedy, gdy większość czasu spędzasz poza domem i tak naprawdę nie potrzebujesz wtedy, by urządzenia pobierały prąd. Tego typu gadżety to oszczędność, która przekłada się na wysokość rachunków. Łatwo zauważysz różnicę.

Komentarze do wpisu (0)

ecogadget fb  ecogadget twitter  Ecogadget LinkedIn  Ecogadget Pinterest  Ecogadget Google Plus  Ecogadget Youtube  Ecogadget Instagram

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl