Obniż rachunki za prąd 0

Rosnące ceny prądu? Są na to sposoby!

Nikt nie lubi otrzymywać rachunków za prąd - czy to w skrzynce odbiorczej, czy przez skrzynkę pocztową, zwykle otwierasz ją z zamkniętym okiem, już się kuląc. Kiedy je otwierasz, z przerażeniem ściskasz klatkę piersiową.

Jeśli odczuwasz niepokój za każdym razem, gdy rachunek trafia do Twojej skrzynki pocztowej, nie martw się - absolutnie możesz przejąć nad nią kontrolę i przenieść ją w miejsce, w którym czujesz się komfortowo i możesz łatwiej budżetować na nią każdego miesiąca.

Aby pomóc Ci odzyskać kontrolę, przyjrzyjmy się powodom, dla których ponosisz wysoki rachunek za prąd, i zobaczmy, co możesz zrobić, aby zminimalizować zużycie energii. A jeśli jesteś gotowy, aby przejąć kontrolę nad zużyciem energii i na stałe przejąć kontrolę nad zużyciem energii i rachunkami, możemy Ci pomóc.

Zobacz więcej

Co zużywa najwięcej energii elektrycznej w domu?

W prawie wszystkich przypadkach są to nasze klimatyzatory lub ogrzewanie elektryczne, jeśli z niego korzystamy. Dalej są Twoje urządzenia, na szczycie listy znajduje się pralka i suszarka. Ponieważ lodówka musi działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, lodówka zawsze zużywa znaczną ilość energii elektrycznej, ale generalnie nowsze modele zużywają mniej energii niż starsze. (Dotyczy to wszystkich Twoich urządzeń - jeśli szukasz wymówki, aby je wymienić, mogą one zapłacić za siebie oszczędnościami na rachunkach przez cały okres użytkowania.)

Dalej jest oświetlenie. Jest to obszar, w którym koszty maleją, ponieważ oświetlenie staje się wydajniejsze i tańsze w użytkowaniu. Oczywiście piekarnik jest również intensywny, ale często używamy ich tylko przez krótki czas, więc nie jest to duży problem. Ponownie, jeśli twój piekarnik lub kuchenka jest stary, może być nieefektywny w działaniu. Obecnie komputery, telewizory i inne urządzenia elektroniczne są energooszczędne, więc stanowią niewielką część Twojego rachunku za prąd.

Przy tak wielu uruchomionych urządzeniach i rosnącej potrzebie stałego połączenia każdego dnia, przejście na plan energii odnawialnej jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na pozytywny wpływ na planetę oraz uporządkowanie i spójność rachunków za energię.

Co sprawia, że Twój rachunek za prąd jest tak wysoki?

Zdecydowanie największym konsumentem energii elektrycznej w przeciętnym domu jest chłodzenie i ogrzewanie, łącznie odpowiadające za około 46% zużycia energii. Dodaj energię elektryczną używaną do ogrzewania wody, a to 60% twojego zużycia energii.

Zobacz więcej

W takim razie, jak obniżyć rachunki za prąd?

  1. Zmień dostawcę lub taryfę. Kiedy ostatnio sprawdzałeś, czy otrzymujesz najlepszą ofertę? Czy myślałeś o zmianie na dobre sposobu płacenia za prąd? Jednym z najlepszych sposobów na zasilenie domu energią odnawialną i powstrzymanie niespodzianek każdego miesiąca na rachunku jest inwestowanie w zielone źródła energii i poszukiwanie nowych, innowacyjnych firm.
  2. Zmień na oświetlenie LED. Żarówki LED nie tylko zużywają o 75% mniej energii niż staroświeckie żarówki i mają znacznie dłuższą żywotność, ale także emitują mniej ciepła. Mniejsze ciepło z opraw oświetleniowych oznacza mniej pracy dla układu chłodzenia. I nie zapomnij wyłączyć światła, kiedy wychodzisz z pokoju.
  3. Powiesić pranie. Jeśli możesz, użyj słońca i bryzy letniego dnia, aby wysuszyć i przewietrzyć pranie, zamiast kosztownej suszarki.
  4. Pomyśl o wymianie starych urządzeń. Nowoczesne pralki i suszarki, zmywarki i lodówki są znacznie bardziej energooszczędne niż te wyprodukowane jeszcze dziesięć lat temu. Obecna generacja telewizorów jest lepsza od starych, a w trybie czuwania prawie w ogóle nie pobiera prądu.
  5. Zainwestuj w urządzenia do oszczędzania energii. Istnieją jednak również wszelkiego rodzaju gadżety i energooszczędne urządzenia do domów, które mogą pomóc w zmniejszeniu ilości zużywanej energii, ciepła lub wody

Na stronie Ecogadget.pl znajdziesz szeroki wybór produktów do oszczędzania energii. Nie czekaj, zacznij oszczędzać już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

ecogadget fb  ecogadget twitter  Ecogadget LinkedIn  Ecogadget Pinterest  Ecogadget Google Plus  Ecogadget Youtube  Ecogadget Instagram

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl